Білорусь звільнила українського журналіста Шаройка

Журналіст Павло Шаройко
Журналіст Павло Шаройко


Павло Шаройко, засуджений у Білорусі до восьми років, був помилуваний і вже вдома в Україні, — повідомив Володимир Зеленський Об этом сообщает innovanews.in.ua со ссылкой на СМИ.Білорусь звільнила журналіста «Українського радіо» Павла Шаройка, засудженого до 8 років позбавлення волі за обвинуваченням у шпигунстві. Про це написав президент Володимир Зеленський у Twitter.


«Ще один український в’язень, журналіст Павло Шаройко, засуджений у Білорусі до восьми років, був помилуваний і вже вдома в Україні!» — повідомив він.


За даними ЗМІ, Шаройка звільнено в рамках обміну полоненим з Білоруссю.


Так, Білорусь звільнила затриманого українського журналіста, а Україна — заарештованого в Чернігові білоруса Юрія Політику, підозрюваного в шпигунстві.


Нагадаємо, в травні 2018 року Верховний суд Білорусі засудив Шаройка до восьми років позбавлення волі за шпигунство, після того як КДБ Білорусі обвинуватив його в створенні агентурної мережі та шпигунстві.


У листопаді 2017 року білоруська правоохоронці затримали Шаройка за підозрою в шпигунстві.


У березні 2018 року посол України в Білорусі Ігор Кизим спростував інформацію про домовленість обміняти Шаройка на громадянина Білорусі Юрія Політику.


Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий на взаємній основі вирішити питання з помилуванням засудженого в Білорусі за шпигунство українця Павла Шаройка і обвинуваченого в Україні білоруського громадянина Юрія Політики.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/bilorus-zvilnila-ukrajinskogo-zhurnalista-sharoyka-630173.html”

ТОП новости

Вход